• Bieg Olimpijczyka

• 29 kwietnia odbyła się w parku im. Baden Powella XV edycja Biegu Olimpijczyków. Start/meta oraz biuro zawodów mieściły się w miasteczku ruchu drogowego Motodrom. W imprezie wzięło udział ok. 300 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.  Swoją obecność zapowiedzieli łódzcy olimpijczycy.

Naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów z 7 klas.👍👏😊

Autor: Joanna Maciejewska

• Dni Nauki, Techniki i Sztuki w SP 204. Podpis cyfrowy za pomocą liczb pierwszych.

• 28 kwietnia w ramach Dni Nauki, Techniki i Sztuki w SP 204 klasy VIII uczestniczyły w wykładzie pani dr Magdaleny Górajskiej, która jest pracownikiem Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki na Politechnice Łódzkiej. Tematem był podpis cyfrowy za pomocą liczb pierwszych. Nasi uczniowie dowiedzieli sie wielu ciekawostek o liczbach pierwszych, wykorzystaniu wielkich liczb pierwszych do podpisu cyfrowego oraz mieli okazję rozszerzyć wiedzę o mozliwościach wykorzystania matematyki w praktyce.