• 11 marca 2024 r. otworzyły się drzwi naszej szkoły dla przyszłych pierwszaków.

• WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

Tak Pani Dyrektor Renata Frankowska -Chyła przywitała przybyłych gości stając się na ten dzień Panem Kleksem.

Przygotowaliśmy dla naszych przyszłych uczniów lekcje, które na co dzień prowadzi pan Kleks.

Zaczęliśmy od rebusów i zagadek, które ukryły się w magicznych szufladach Akademii.

Potem była lekcja kleksografii na której okazało się, że kleksy są magiczne i kryją różne postacie, trzeba tylko mieć wyobraźnię. Byliśmy w guzikolandii, gdzie szukaliśmy zaginionego guzika szpaka Mateusza i robiliśmy prace z guzików.

Uczyliśmy się magicznych kolorów których używa Pan Kleks do posiłków przygotowanych dla swoich uczniów i to w języku angielskim i niemieckim.

Oglądaliśmy różne pracownie. Byliśmy w sali komputerowej, gdzie zakładaliśmy okulary VR. Dostaliśmy na pamiątkę guziki wydrukowane na drukarce 3D i obejrzeliśmy zdjęcia szkoły.

Byliśmy w pracowni języka polskiego, gdzie układaliśmy wyrazy z sylab i braliśmy udział w lekcji przędzenia liter.

W kąciku patrona czekała na nas szalona Kaczka Dziwaczka, która zaprowadziła nas do sali muzycznej gdzie mogliśmy nauczyć się śpiewać i tańczyć piosenkę "Na Wyspach Bergamutach"

W sali chemicznej starsze koleżanki zrobiły dla nas nieoczywiste doświadczenia z oczywistych rzeczy...Istna Magia

Natomiast sali gimnastycznej Ada Niezgódka wraz ze swoimi koleżankami nauczyły nas układu tanecznego.

Potem zawitaliśmy do biblioteki zobaczyć ile ksiąg nazbierał w swojej kolekcji Pan Kleks.

Na koniec coś słodkiego co wywołało mnóstwo uśmiechu. Barwne galaretki z kolorowymi piegami to, to co dzieci lubią najbardziej.

Dziękujemy za przybycie i czekamy na Was we wrześniu.