• 29 września Festyn jesienny w SP 204

• Od 15:00 do 18:00

FESTYN "POŻEGNANIE LATA"

Tematem przewodnim jest Dzień Jabłka i Europejski Dzień Sportu

Tym razem odwiedzą nas przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych. Będzie można zobaczyć stroje, puchary i medale, porozmawiać, zobaczyć krótki trening i popróbować swoich sił w najciekawszej dyscyplinie sportowej:

- piłka nożna kobiet i mężczyzn

- siatkówka

- koszykówka

- rugby

- zapasy

- boks

- karate

- capoeira

- nordic walking

- balet

- taniec różnego rodzaju

Dodatkowo jak zawsze dmuchaniec, konkursy, loterie, balony, mega bańki, DIY toreb, plecaków i niespodzianka w wykonaniu nauczycieli

• Wyznaczanie kierunków geograficznych w terenie.

• Początek  kalendarzowej jesieni to data stała i przypada każdego roku 23 września. Natomiast astronomiczna jesień jest ruchoma, ale w tym roku przypadła również 23 września. Jest to dzień równonocy na całej kuli ziemskiej i moment kiedy Słońce wschodzi idealnie na wschodzie i zachodzi idealnie na zachodzie.

Czwartoklasiści, którzy zaobserwowali moment wschodu i zachodu w tym dniu (robiąc zdjęcie) wyznaczyli geograficzny wschód i zachód. Pozostałe kierunki już było łatwo okreslić. Stojąc przodem do wschodu po lewej ręce zawsze jest północ, a po prawej południe.

Chętnym DZIĘKUJĘ!

Violetta DK

• Dzień Bez Samochodu w naszej szkole.

• 22 września dolny korytarz naszej szkoły spowiły kłęby papierowego dymu. Zrobiło się szaro! Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na obchodzony tego dnia Światowy Dzień Bez Samochodu. Na wystawionej na korytarz tablicy każdy mógł zapisać powód, dla którego taki dzień jest obchodzony. Klasy 4- te robiły mandaty dla kierowców, którzy zaparkowali na szkolnym parkingu. Wszystko po to, aby zachęcić ich do pozostawienia auta w garażu i wyjścia w teren. 10 000 kroków dla zdrowia! Tego dnia, uczniowie którzy dostali się do szkoły innym środkiem lokomocji niż aut,o zrobili sobie wspólne zdjęcie na boisku.

• Zajęcia ze Strażą Miejską

• Jak co roku, w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", gościliśmy 12 września w klasach pierwszych Panie ze Straży Miejskiej. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie będą bezpieczni w szkole i na drogach naszego osiedla.

• Sprżątanie terenu szkoły przez 1a oraz 2b

• Koło wolontariatu jeszcze nie rozpoczęło działalności w bieżącym roku szkolnym a tu taka AKCJA!

Uczniowie z klasy 1a oraz 2b postanowiły nie czekać na Światowy Dzień Sprzątanie Świata i wzięły sprawy w swoje ręce. Teren wokół szkoły po wakacjach był bardzo zanieczyszczony więc wystarczyło zorganizować szybką akcję. Pod czujnym okiem pani Oli, pani Renaty oraz pani Ani uczniowie dzielnie i z wielkim zaangażowaniem ogarnęły teren.

Wielkie podziękowania i brawa dla Was

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/24

• Chętni uczniowie wraz z rodzinami wzięli udział w Mszy świętej w intencji rozpoczynającego się roku szkolnego.

W szkole pani dyrektor Frankowska - Chyła w krótki lecz serdeczny sposób powitała uczniów po wakacyjnej przerwie.

Następnie już w klasach dzieci (a  w klasach młodszych również rodzice) spotkali się z wychowawcami i odebrali swoje plany lekcji.

Witajcie w Nowym Roku szkolnym!😀

Autor: Ewa Sikora