• 29 września Dzień Głośnego Czytania

• 29 września (czwartek) przypada Dzień Głośnego Czytania.

Jest to dzień urodzin Janiny Porazińskiej.

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji czytelniczej i poświęcenia czasu na głośne czytanie, wybranego przez Was tekstu książki.

Mamy nadzieję, że zachęci to uczniów do większej aktywności czytelniczej.

Tego dnia cała szkoła głośno czyta !!!

• Wycieczka klas VIII do Wrocławia

• 23 września klasy VIII pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęło się od Afrykarium i ZOO. Uwagę przykuwały przeurocze zwierzęta, egzotyczne rośliny ale też plansze i instalacje plastyczne zwracające uwagę na konieczność ochrony środowiska przyrodniczego.

Z terenu ZOO widoczny był charakterystyczny budynek. To Hala Stulecia, która w 2006 roku została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. W dalszym ciągu wycieczki widzieliśmy Halę z bliska.

Popołudnie spędziliśmy na wrocławskiej starówce.

Wycieczka była udana, a pogoda w pierwszy dzień jesieni iście letnia!!! Super!

• Talenciaki

• Zachęcamy do wsparcia szkoły w akcji sieci sklepów LIDL Szkoła Pełna Talentów.

Zachęcamy do zbierania talenciaków i przekazywanie ich szkole w formie elektronicznej, bądź papierowej (sekretariat, pokój nauczycielski, świetlica).

Talenciaki otrzymują Państwo przy zakupach w sklepach LIDL za min. 50 zł, które zawierają minimum jedno warzywo lub owoc.

Zebrane talenciaki będziemy mogli wymienić na nagrody dla szkoły.

• 16.09.2022 Festyn jesienny

• Festyn był wspaniały!!!

Dmuchańce, pyszne jedzenie: warzywa - gotowana kukurydza, pieczone ziemianki, leczo, zupy warzywne, sałatki i surówki, tarty i paszteciki, owoce, smoothie i oczywiście słodkości  :-)

Do domu można było kupić niesamowite przetwory w słoikach, jesienne stroiki, dynie w o fantazyjnych kształtach.

Były warsztaty, zawody, gry zespołowe, konkursy obierania i jedzenia warzyw i owoców a nawet TĘCZA - TAK PO PRZELOTNYM DESZCZU NAD FESTYNEM POJAWIŁA SIE TĘCZA

Kto przegapił zapraszamy do obejrzenia albumu fotograficznego 16.09.2022 Festyn jesienny

• 15 września Dzień Kropki

• 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dzień Kropki - co to takiego?

Wszystko zaczęło się od książki "Kropka" Petera H. Reynoldsa, opowiadającej o kropce, która zmieniła świat małej Vashti.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne talenty i umiejętności.Dzieci rozmawiają o swoich talentach, mocnych stronach, wspólnie tworzą "kropkowe" dzieła i wzajemnie się inspirują.

Tutaj można obejrzć i posłuchać książę

Kropka

Zapraszamy!

• Zebrania z rodzicami 12 września

• Zebrania z Rodzicami odbędą się w poniedziałek 12 września według następujacego harmonogramu:

Godzina 17.00

8a - sala 22

8b - sala 3

• Zmiana planu lekcji

• Od 12 września 2022 zmienia się plan lekcji w niektórych klasach.

W dzienniku elektronicznym można zobaczyć zmieniony plan.

• Koncert muzyczny dla klas 1-3

• 7 października 2022r. (piątek) odbędzie się w naszej szkole pierwszy koncert muzyczny dla klas I-III

Koncert będzie w dwóch grupach na sali gimnastycznej

o godz. 10:45 - 11:30

o godz. 11:45 - 12:30

Koszt koncertu to 5zł od osoby.

Szczegółowe informacje u p. pedagog Ewy Krakowskiej.