• 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

          • Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.
            Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. Jędrzej Moraczewski opisał to słowami:

            Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)


            źródło: Wikipedia

          • NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI SZKOŁA DO HYMNU.

          • W środę 10 listopada o godzinie 11.11 NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI SZKOŁA DO HYMNU.

            Polega ona na tym, że w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy śpiewamy Mazurek Dąbrowskiego.W ten sposób chcemy włączyć się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            #SzkołaDoHymnu

            Środa, 10 listopada 2021 r., godz. 11:11

          • Akcja Zrób zdjęcie do legitymacji smarfonem

          • Szanowni Państwo,

            po przeprowadzonych z ogromnych sukcesem akcjach pod patronatem Ministerstwa Rozwoju, Technologii i Pracy oraz Centrum GovTech przyszedł czas na Akcję dedykowaną dla szkół publicznych i prywatnych - Akcję “Nowe technologie pomagają w codziennym życiu - zrób zdjęcie do legitymacji smartfonem”.

            Akcja ma na celu udostępnienie uczniom szkół publicznych i prywatnych Bezpłatnego Generatora Zdjęć do Legitymacji, który umożliwia bezpłatne i samodzielne wykonanie zdjęcia do legitymacji.

            Celem Akcji jest pokazanie jak nowe technologie oraz coraz bardziej powszechne telefony komórkowe mogą pomagać w codziennym życiu, w tym przypadku w wyrobieniu legitymacji szkolnej.

            Dzięki Generatorowi Zdjęć do Legitymacji każdy uczeń będzie mógł bezpłatnie wykonać zdjęcie do legitymacji szkolnej. Generator będzie dostępny do 10 listopada link tutaj

          • Konkurs "Zwierzaki - jesieniaki"

          • Idzie jesień do nas wielkimi krokami,

            niesie kosz z kasztanami i żołędziami.

            Bierze garście liści żółtych i złocistych,

            owoców kolorowych i soczystych.

            Idą za nią ciemne chmury,

            będzie deszcz i dzień ponury.

            Ale słońce wnet zaświeci,

            wiedzą o tym wszystkie dzieci.


            Konkurs "Zwierzaki-jesieniaki" uznajemy za zakończony! 
            Klasy 1, 2 i 3 licznie wzięły udział w konkursie. Prace były bardzo ładne. Wzbudziły w każdym podziw i zachwyt. Gratulujemy wszystkim! 
            Trudne zadanie miało jury! 
            Przyznano następujące nagrody:

            W kategorii klas pierwszych:
            I MIEJSCE- zdobyli: 
            MAJA RADZIMKIEWICZ  1a I ZOSIA OBREDA 1a

            II MIEJSCE
            SOFIIA DJUMINA 1 A
            LENA NIEWIADOMSKA1 A 
            POLA GAWIN 1 C

            III  MIEJSCE
            OLIWIA PIERTUCHA. 1 B
            MAGDALENA KOWALSKA  1 C
            NATALIA ROMANIEWICZ 1 B

            WYRÓŻNIENIA:
            MIKOŁAJ PIGŁOWSKI. 1 B
            MIŁOSZ PIGŁOWSKI. 1B
            OLIWIA ZARYCHTA 1 C
                      
            W kategorii klas drugich:
            I MIEJSCE zdobyli
            NIKOLA STANOWSKA  2B I BARTOSZ FROŁOW 2a

            II MIEJSCE
            HANIA BIEŃKOWSKA 2 C
            SANDRA SZKUDLAREK 2 B

            III MIEJSCE
            MIŁOSZ FALKOWSKI 2 A
            JAKUB KUBIAK 2 A
            KORNELIA OLESZCZAK 2 C

            WYRÓŻNIENIA: 
            LAURA IWAŃSKA 2 B
            ALEKS ŻURECKI 2 A
            FILIP KOWALEWSKI 2 B
                 

            W kategorii klas trzecich
            I  MIEJSCE zdobyła: LENA JÓZEFOWSKA KL. 3 B
                     
            II MIEJSCE: NINA   ZYCH 3 A 
                     
            III MIEJSCE: HANIA ŁAZARSKA 3 A

            WYRÓŻNIENIE- ADRIAN KRASOŃ 3 A

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

          • Wieczorek filmowy klasy 6a

          • W środę 27 października klasa 6A wraz w wychowawcą uczestniczyła w wieczorku filmowym. Sala nr 21 zamieniła się w salę kinową i obejrzeliśmy ekranizację powieści J.R.R. Tolkiena pt. „ Hobbit”, którą niedawno skończyliśmy omawiać na lekcjach języka polskiego. Mogliśmy porównać adaptację filmową z lekturą, a przy tym podziwiać piękną scenerię, w której nakręcono film🎬Bawiliśmy się świetnie 🙂

          • Konkurs Matematyka i Pieniądze 2021

          • Szanowni Państwo,

            serdecznie zachęcamy Państwa uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym „MATEMATYKA I PIENIĄDZE 2021” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-19 lat. Celem konkursu jest wzrost wiedzy matematycznej i ekonomicznej wśród uczniów, propagowanie innowacyjnych metod edukacyjnych oraz zmiana nastawienia do nauki ekonomii i przedsiębiorczości.

            • Konkurs polega na rozwiązaniu 9 zagadek matematycznych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej. 
            • Filmy będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na YouTube codziennie. Pierwszy z nich pojawi się 8 listopada 2021 r. o godz. 20.00.,
            ostatni 16 listopada 2021 r. o godz. 20.00.
            • Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.
            • Do wygrania są 3 nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik.

            1 nagroda o wartości 700 zł
            2 nagroda o wartości 500 zł
             3 nagroda o wartości 300 zł

            Proponowany przez nas konkurs matematyczny to ciekawa propozycja dla Państwa uczniów. Zachęcamy, a jednocześnie prosimy o zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w organizowanym przez nas konkursie. Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc.

            Więcej szczegółów mogą dowiedzieć się Państwo na stronie internetowej:

            www.matematyka.akademiamlodziezowa.pl

          • Międzynarodowy konkurs Fotograficzny Matematyka w Obiektywie

          • Szanowni Państwo,

            Jak co roku zapraszam do udziału i do promowania Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie” www.mwo.usz.edu.pl .

            Termin zgłoszeń uczestników i ambasadorów  na XII edycję konkursu Matematyka w obiektywie zostaje przedłużony do dnia 15.11.2021r włącznie.

            Konkurs wspomaga edukację matematyczną, proces matematycznego myślenia; popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną. Ma charakter powszechny i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy rejestrują się za pośrednictwem strony www i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką.

            Organizatorzy: Uniwersytet Szczeciński oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie przygotowali w tym roku dla laureatów cenne nagrody, m.in. MacBooki Apple wraz z opłaconym podatkiem, smartfony, czytniki e-booków, wyjazdy promocyjne, gadżety. Najlepsze prace będą gościły w wielu galeriach i publikacjach. Sukces w konkursie międzynarodowym łączącym naukę ze sztuką może być ponadto podstawą do przyznania zewnętrznych stypendiów, i grantów. Zachęcam również osoby pragnące propagować idee konkursu do rejestracji w systemie konkursowym w charakterze ambasadorów. Na najaktywniejszych czekają nagrody.

            Zapraszamy do subskrybowania kanału Matematyki w obiektywie na YouTube: https://youtu.be/wnKd7CAwGFQ oraz https://youtu.be/SEiTAZV_SYo Filmy pokazują przykładowe fotografie, zapraszają do przygody matematycznej w języku polskim, angielskim oraz w języku migowym. Pliki propagujące konkurs są gotowe do pobrania na stronie www konkursu.

            Organizatorzy wydarzenia od roku 2010 współpracują z Województwem Zachodniopomorskim www.wzp.pl , a od roku 2020 również z Województwem Mazowieckim www.mazovia.pl .

            Przewodnicząca Jury i Kierownik Projektu

            Mathematics in Focus

             

            dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. APS, prof. US

          • Zaproszenie dla rodziców na wykłady pt: "Dziecko to dar"

          • Przesyłam Państwu zaproszenie na bezpłatne wykłady dla rodziców dzieci w wieku 3-10 lat, mieszkańców Łodzi. Organizatorem projektu jest Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja”.

            Jest to cykl 10 wykładów skierowanych do rodziców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i pogłębić relację rodzic - dziecko lub przeżywają trudności wychowawcze.

            Wykłady będą prowadzone przez doświadczonych pedagogów i psychologów, w terminie od 8.11 do 8.12 w godz. 17.30 - 19.30, w auli Centrum Służby Rodzinie, przy ul. Broniewskiego 1a w Łodzi.

            Wykłady są otwarte, bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy.

            Projekt realizowany jest po raz trzeci. To, co może dodatkowo zainteresować rodziców, to możliwość skorzystania z darmowego poradnictwa!

            Poniżej przedstawiam szczegółowy hormonogram. Będziemy wdzięczni za przekazanie tej informacji Rodzicom.

            Szczegółowy harmonogram:

            08.11 Czy klaps to bicie? Różne oblicza nadużyć wobec dzieci. Wioletta Jóźwiak – Majchrzak, pedagog

            10.11 Samotne rodzicielstwo – wyzwania i zadania. Wioletta Jóźwiak – Majchrzak, pedagog

            15.11 Uzależnienie od telefonu lub mediów. Czy i jak można zapobiegać? Roma Zabłuda – Stępień, pedagog

            17.11 Czy rodzic jest od organizowania czasu? Debata za i przeciw. Roma Zabłuda – Stępień, pedagog

            22.11 Zacznij od nowa - czy da się nadrobić błędy w wychowaniu? Paulina Kowalska, psycholog

            26.11 Śmierć, kryzys, seks… Jak rozmawiać z dzieckiem na tzw. trudne tematy? Wioletta Jóźwiak – Majchrzak, pedagog

            29.11 Jak mądrze wspierać i towarzyszyć dziecku w szkolnej rzeczywistości (także tej popandemicznej)? Joanna Streit-Wlaźlak

            03.12 Chcę, by moje dziecko żyło na czystej planecie - dlaczego i jakie eko nawyki warto wprowadzać w domu? Roma Zabłuda – Stępień, pedagog

            06.12 Złość i smutek czyli o trudnych uczuciach rodzica i dziecka. Paulina Kowalska, psycholog

            08.12 Dyscyplina kontra bliskość czy trzeba wybierać? Paulina Kowalska, psycholog

            Z powodu pandemii, nie zapewniamy opieki nad dziećmi.

            Więcej informacji: tel. 530 312 430 www.FundacjaNadzieja.org

          • Konkurs Biel i Czerwień Niepodległej

          • Wielkimi krokami zbliża się 11 listopada, którego to dnia obchodzić będziemy Święto Niepodległości.

            Z tej okazji zapraszam dzieci klas IV-VII do udziału w konkursie plastycznympt.: „Biel i Czerwień Niepodległej”.

            Prace konkursowe proszę składać do mnie osobiście do dnia 5 listopada 2021r.

            Konkurs ma na celu zachęcanie do wyrażania patriotyzmu poprzez twórczość plastycznąi włączenie dzieci i młodzieży do wspólnego świętowania listopadowych obchodów związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku do ojczyzny.

            Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w dwóch kolorach: bieli i czerwieni, symbolu narodowego.

            Prace konkursowe można wykonaćw technikach: rysunek, malarstwo, kolaż, wydzieranka, papieroplastyka na formacie A4.Udział w konkursie będzie nagrodzony oceną celującą z plastyki, a osoby nagrodzone otrzymają ocenę celującąo wadze dwa.

            Prace konkursowe proszę składać do mnie osobiście do dnia 5 listopada 2021r.

            Zapraszam serdecznie!

            Aneta Kowalczyk-Kosterna

          • Konkurs biblioteczny

          • Z okazji obchodzonego corocznie w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszam serdecznie uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Zakładkę zrób wspaniałą,aby lepiej się czytało".

            Prace proszę przynosić do biblioteki szkolnej lub do wychowawców, do dnia 10 listopada 2021

            Cele konkursu:

            -promocja czytelnictwa

            -rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych u dzieci

            -rozwijanie wyobraźni twórczej

            Sposób wykonania pracy:

            -dowolna technika plastyczna i dowolne niebrudzące materiały

            -prace wykonane samodzielnie przez dzieci

            .

            Zofia Prusicka

          • Obchody Dnia Tabliczki Mnożenia

          • Od 1 paździenika przez ostatnie dwa tygodnie w naszej szkole organizowane były konkursy, lekcje i wystawa prac z okazji XI światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

            W klasach od 4 do 8 odbyły się zawody na Mistrza Tabliczki mnożenia, lekcje z łamigłówkami i zagadkami matematycznymi, w klasach trzecich dzieci poszukiwały skarbu na boisku szkolnym - kolejen wskazówki były rozwiązniem zagadek matematycznych. W szkole odbył sie również konkurs na plakat pt. Tabliczka mnożenia

            Powyżej prezentujemy zdjęcia nagrodzonych prac, można je również podziwiać na korytarzach szkoły.

            Zwycięzcy to:

            W kategorii Klasy 3 i 4

            -Ksawery Mankiewicz 4a, Mateusz Adamczyk 4a, Antek Mlonka 4a, Szymon Łubiński 4a, Amelia Turała 4a, Aleksandra Wata 4a

            W kategorii Klasy 5 i 6

            -Maja Bartosik 5a, Zazanna Piotrowska 5a, Gabriela Kubiak 5b, Lena Fornalczyk 5b

            W kategorii klasy 7 i 8

            -Marta Gortatowicz 8b, Dawid Karczewski 8b, Arkadiusz Czerwiński 8b , Julia Dziurbiel 8a

            Zwycięzcom seerdecznie gratulujemy!

             

             

          • Ślubowanie 1c

          • 1 pażdziernika uczniowie 1c przyjęci zostali w poczet uczniów naszej szkoły.

            Serdecznie witamy! Teraz to już nie przelewk😁 

            Wszystkich pierwszaków serdecznie witamy i gratulujem!👏👍😊

          • Zajęcia pobudzające zmysły (sensoplastyka w 1c)

          • Dzieci uczą się, jak ważne w naszym życiu są zmysły. Wzrok, słuch, węch, smak i dotyk to zmysły, dzięki, którym poznajemy świat. Zabawa na świeżym powietrzu, łapiemy ostanie promienie słońca. Zajadamy  dziś owoce, określamy ich smak i nazywamy prawidłowo owoc. Ścieżka sensoryczna, stymuluje receptory znajdujące się w skórze i mięśniach dłoni i stóp do prawidłowego funkcjonowania. Dzieci prawidłowo określają fakturę, po której chodzą oraz opisują co czują.

          • Wspomnienie z powitania jesieni w klasach 1-3

          • W czwartek 23 września klasy I,II i III powitały kalendarzową jesień. Wszystkie dzieci świetnie rozwiązały jesienne zagadki. Potem nastąpiła prezentacja jesiennych strojów przy dżwiękach  muzyki. Wszystkie stroje były przemyślane i niezwykle efektowne! 

            Mamy naszych uczniów przygotowały wspamiaąłe jesienne przekąski.

            To już jesień!

          • Ślubowanie klasy 1b

          • 30 września w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy 1b.

            Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły i Rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia.

            Po pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Otrzymały też legitymacje szkolne.

            Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

          • Dzień Głośnego Czytania

          • W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego czytania odbyły się zajęcia w klasach 2a,1a i 1c. Panie bibliotekarki czytały głośno dzieciom fragmenty książki "Tajemnica biblioteki" i "Szewczyk Dratewka".

            Po wysłuchaniu dzieci odpowiadały na pytania dotyczące tekstu i za dobrą odpowiedź otrzymywały kolorowe zakładki. Na koniec odbyłka się pogadanka na temat odwagi, pomagania i wrażliwości na krzywdę innych.

          • 1 październik Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • O akcji ŚDTM

            Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 11. edycja akcji (ŚDTM 2021) odbędzie się 1 października 2021.

             

            Jaki jest cel akcji?

            Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 204 im.Stefana Kardynała Wyszyńskiego
      • 042 6488039
      • ul.T.Gajcego 7/11 92-610 Łódź

        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych