• 7 październik Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 7 X 2022 obchodzony jest XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Podobnie jak w ubiegłym roku włączamy się do obchodów tego dnia w naszej szkole.

Z tej okazji ogłaszamy konkurs na plakat pt.Tabliczka mnożenia.

Prace mogą wykonać uczniowie klas od 2-8

Termin: do 5 października.

Plakaty można tworzyć dowolną techniką, muszą być merytorycznie poprawne (bez błędów) ale mogą zawierać zarówno ciekawostki, historię, anegdoty czy wiersze o tabliczce mnożenia jak i samą tabliczkę.

Prace należy oddać do swojego nauczyciela matematyki lub klasy 2 i 3 do wychowawcy.

Format prac powinien być większy niż kartka do drukarki (ma to być plakat a nie wydrukowana kartka:-).

Najlepsze prace zostaną nagrodzone ocenami z matematyki.

Serdecznie zachęcamy do udziału:

nauczycielki matematyki

• Wieczorek teatralny 7a

• W czwartek 6 października klasa 7a wraz z wychowawcą ,wzięła udział w wieczorku teatralnym, na którym obejrzeliśmy „ Dziady część II” Adama Mickiewicza ,wystawione przez Scenę Kamienica. Spektakl bardzo nam się podobał, zwłaszcza sceny chóru oraz kreacja aktorska ducha dziewczyny. Omówiliśmy już lekturę „ Dziadów „na zajęciach języka polskiego, dlatego z taką przyjemnością obejrzeliśmy przedstawienie. Czekamy na więcej 🎭🎭🎭

• Warsztaty sportowe klas 4

• Dnia 29 września klasy 4 uczestniczyły w zajęciach sportowych organizowanych w SP nr 205.

Były to warsztaty lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży upowszechniające sport przez zabawę o nazwie „Monika Pyrek Camp”. Uczniowie wzięli udział w grach i zabawach, poznając konkurencję lekkoatletyczną – skok o tyczce.  Mogli również poznać polską olimpijkę z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu Monikę Pyrek, która osobiście prowadziła część zajęć. Oprócz miłych wspomnień z zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki, dyplomy uczestnictwa, autografy.

• Wzięliśmy udział w akcji "SprzątamyDlaPolski"

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III brały udział w IV edycji #SprzątamyDlaPolski

Wraz z nami udział w tej edycji potwierdziło ponad 100 tys. osób z całej Polski

Wydarzenie polegało na sprzątaniu zanieczyszczonych na skutek działalności człowieka terenów zielonych w naszej okolicy.

Wydarzenie to może pochwalić się patronatami najważniejszych instytucji państwowych. Najbliższa, jesienna edycja akcji została objęta m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, Polskich Kolei Państwowych S.A. oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• 30 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek! W tym nasza szkoła. Mogliśmy skorzystać z filmów z edukacją w ruchu, dzięki którym dzieci zarówno polskie jak i ukraińskie wzajemnie uczyły się o swoich krajach - ich kulturze, języku i geografii. Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy! @EuropejskiDzienSportuSzkolnego #ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

• Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

• Już od 3 października rozpoczynamy XX Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Łodzi pod hasłem "Przełamujemy bariery".

Jak co roku zaangażowało się w tę akcję wiele poradni i szkół.

Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania, twórczych pomysłów, oryginalnych inicjatyw.

Niech trud przygotowujących tę akcję nie pójdzie na marne.

Wykaz inicjatyw i imprez - przełamujemy bariery.pdf

• 29 września Dzień Głośnego Czytania

• 29 września (czwartek) przypada Dzień Głośnego Czytania.

Jest to dzień urodzin Janiny Porazińskiej.

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji czytelniczej i poświęcenia czasu na głośne czytanie, wybranego przez Was tekstu książki.

Mamy nadzieję, że zachęci to uczniów do większej aktywności czytelniczej.

Tego dnia cała szkoła głośno czyta !!!

• Wycieczka klas VIII do Wrocławia

• 23 września klasy VIII pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęło się od Afrykarium i ZOO. Uwagę przykuwały przeurocze zwierzęta, egzotyczne rośliny ale też plansze i instalacje plastyczne zwracające uwagę na konieczność ochrony środowiska przyrodniczego.

Z terenu ZOO widoczny był charakterystyczny budynek. To Hala Stulecia, która w 2006 roku została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. W dalszym ciągu wycieczki widzieliśmy Halę z bliska.

Popołudnie spędziliśmy na wrocławskiej starówce.

Wycieczka była udana, a pogoda w pierwszy dzień jesieni iście letnia!!! Super!

• Talenciaki

• Zachęcamy do wsparcia szkoły w akcji sieci sklepów LIDL Szkoła Pełna Talentów.

Zachęcamy do zbierania talenciaków i przekazywanie ich szkole w formie elektronicznej, bądź papierowej (sekretariat, pokój nauczycielski, świetlica).

Talenciaki otrzymują Państwo przy zakupach w sklepach LIDL za min. 50 zł, które zawierają minimum jedno warzywo lub owoc.

Zebrane talenciaki będziemy mogli wymienić na nagrody dla szkoły.

• 16.09.2022 Festyn jesienny

• Festyn był wspaniały!!!

Dmuchańce, pyszne jedzenie: warzywa - gotowana kukurydza, pieczone ziemianki, leczo, zupy warzywne, sałatki i surówki, tarty i paszteciki, owoce, smoothie i oczywiście słodkości  :-)

Do domu można było kupić niesamowite przetwory w słoikach, jesienne stroiki, dynie w o fantazyjnych kształtach.

Były warsztaty, zawody, gry zespołowe, konkursy obierania i jedzenia warzyw i owoców a nawet TĘCZA - TAK PO PRZELOTNYM DESZCZU NAD FESTYNEM POJAWIŁA SIE TĘCZA

Kto przegapił zapraszamy do obejrzenia albumu fotograficznego 16.09.2022 Festyn jesienny