• 28 maja Festyn Święto Rodziny

• W sobotę 28 maja zapraszamy serdecznie na festyn Święto Rodziny.

Festyn odbędzie sie na boisku Szkoły Podstawowej 204 w Andrzejowie .

Zapraszamy dzieci z rodzicami od 8:45 do 13:00.

W planach wiele atrakcji:

- możliwość udziału w licznych warsztatach plastycznych (malowanie na workach, czapkach, decoupage, -12 zł)

- sprzedaż bransoletek

- animator zabaw od 9:00

- loteria fantowa

- stoiska prezentujące regiony naszej pięknej Ojczyzny

- możliwość zakupu przekąsek

Do zobaczenia! :)

• Informacja o boisku szkolnym

• Dyrektor szkoły informuje że wielofunkcyjny kompleks sportowy jest otwarty w następujących godzinach

2 maja-30 czerwca 2022 oraz 1 września- 30 września 2022

W dni powszednie od 17.00-20.30

W soboty 12.00-20.30

W niedzielę 14.00-20.30

Na boisku w tym czasie będzie obecny animator.

Poza tymi godzinami boisko będzie zamknięte. Przebywanie na nim poza wyznaczonymi godzinami jest niedozwolone.

W lipcu oraz sierpniu zostanie podany harmonogram otwarcia.

• Zapraszamy!

• Dyrektor Szkoły Podsawowej nr 204 w Łodzi informuje, że od 4 maja rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych.

Zakończy się ona 3 czerwca o godz. 15:00

Rodzice chcący zapisać dziecko do naszej szkoły logują sie do systemu elektronicznego lodz.elemento.pl

W panelu górnym na głównej stronie naszej szkoły w zakładce Rekrutacja umieszczony jest szczególowy harmonogram naboru.

• ”W baśniowym świecie ilustracji”

• Kolejna innowacja plastyczna w naszej szkole dotyczyła ekologii i ochrony środowiska.

Jak można zmienić świat?

Co można zrobić, aby nie zanieczyszczać środowiska?

Co powoduje zanieczyszczenia przyrody?

W formie ilustracji powstawały odpowiedzi na zadane pytania.

Inspiracją do zajęć była książka Olgi Ślepowrońskiej pt. „Klimatyczni”.

• Akademia z okazji Święta 3 Maja

• 9 maja odbył się w naszej szkole apel z okazji 231 rocznicy uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość przygotowana przez p. Karolinę Męcikiewicz i ucznió klasy 7b przypomniała historię i trudne losy naszej ojczyzny.

• Zawody sportowe „dwa ognie”

• W dniu 29 kwietnia 2022 roku odbyły się zawody sportowe „dwa ognie usportowione” w hali Anilany, przy ulicy Sobolowej w Łodzi.

W rywalizacji uczestniczyło 5 szkół podstawowych.

Chociaż nie udało nam się wygrać zawodów, to chłopcy z klas 4 dzielnie dawali sobie radę, zyskując nowe doświadczenie w pierwszych zawodach międzyszkolnych.

Naszą szkołę reprezentowali: Janek Zajdel, Maciek Malicki, Szymon Łubiński i Ksawery Mankiewicz z klasy 4a i Szymon Jarmoliński, Bartek Jamroz, Miłosz Pawlaczyk, Jakub Nastarowicz, Dominik Czyżykowski i Tymon Dudkiewicz z klasy 4b.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

• Bieg Olimpijczyków

• W dniu 23 kwietnia 2022 r odbył się XIV Bieg Olimpijczyków w parku Baden – Powella.

Wśród gości zaproszonych byli sportowcy - uczestnicy Igrzysk Olimpijskich. Uczestnikami byli uczniowie łódzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszyscy mali sportowcy mieli do przebiegnięcia dystans 1 km.

Naszą szkołę reprezentowali: Janek Wroński i Janek Zajdel z klasy 4a, Ala Kamińska i Miłosz Pawlaczyk z klasy 4b, Eliza Ciach, Ola Cieniak, Laura Dołkiewicz, Zuzia Piotrowska, Gaja Krakowiak i Kacper Siwiński z klasy 5a, Piotrek Chortyński z klasy 5b, Agata Wiśniewska z klasy 6a i Szymon Kowalewski z klasy 6b.

Uczniowie dobrze poradzili sobie ze sportowym wyzwaniem i sprawdzeniem swoich możliwości.

Gratulacje!

• Dla Ziemi

• 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. W naszej szkole po raz kolejny był pretekstem do podjęcia różnorodnych działań, zwracających uwagę na zagrożenia cywilizacyjne i świadomość ekologiczną.

Po pierwsze  - każdy uczeń mógł wykonać praktyczną pracę dodatkową, poprzez którą uczył się  zachowań i postaw sprzyjających Ziemi.

W ramach tego klasy IV zajęły się tematem zdrowej żywności i hodowały kiełki.

Klasy V podjęły się zadania statystycznego i sprawdzały jakich toreb na zakupy używają najczęściej klienci w sklepach w Andrzejowie.

Klasy VI,  przypominały sobie zachowanie, które  może nas ochronić przed pożarem.

Klasy VII wyruszyły w teren. Wystarczył krótki spacer, na którym należało zaobserwować obecność instalacji fotowoltaicznych, ocenić ich przydatność i ilość.

Klasy VIII zajęły się tematem jakości powietrza.

Po drugie nasi uczniowie właczyli się w ogólnołódzka akcję sprzatania najbliższej okolicy.

Po trzecie chętni wzięli udział w quizie ekologicznym, w którym najlepiej zaprezentowała się Zuzanna M. z klasy 8a.

PRZYRODA mówi Wam DZIĘKUJĘ!