• 50-lecie

• 50 lat minęło...

23 listopada 2012r. obchodziliśmy w naszej szkole 50-lecie jej istnienia.

Uroczysty jubileusz zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Mszę celebrował Ksiądz Infułat Józef Fijałkowski - przewodniczący Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Łódzkiej wraz z Księdzem Proboszczem Mirosławem Jagiełło.

We mszy uczestniczyło Grono Pedagogiczne  naszej szkoły wraz p. Dyrektor Renatą Frankowską-Chyłą. Ewangelię czytał także rodzic dwojga naszych uczniów - dr hab. Michał Kuran.

Po uroczystej mszy p. Dyrektor Renata Frankowska-Chyła powitała gości w progach szkoły, gdzie miała miejsce druga część obchodów 50-lecia szkoły.

Na sali gimnastycznej głos zabrali: emerytowana Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 204 w Andrzejowie p. Barbara Skrzydlewska, Łódzki Wicekurator Oświaty p. Rafał Czyżyński,  Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej p. Elżbieta Królikowska-Kińska, Radna Rady Miejskiej w Łodzi p. Grażyna Gumińska, Wiceprezydent Miasta Łodzi p. Krzysztof Piątkowski, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMŁ, Przedstawicielka Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego p. Jolanta Bielecka w imieniu Dyrektora Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego p. Janusza Moosa, Przedstawicielka Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli p. Dorota Zając w imieniu Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli p. Elżbiety Paciejewskiej-Stolarz, Ks. Infułat Józef Fijałkowski, Przewodniczący NSZZ Solidarność Widzew p. Wiesław Łukawski, Wiceprezes ZNP Łódż p. Alicja Czekaj oraz Sponsorzy naszej szkoły (m.in. p. Włodzimierz Warwas z firmy "Consido").

Drugą część obchodów rozpoczął występ Chóru naszej szkoły pod opieką p. Iwony Pietrzak.

Nasi absolwenci przygotowali popis w grze na dzwonkach chromatycznych.

Uczniowie klas IV zatańczyli "Polkę andrzejowską" przygotowaną pod kierunkiem nauczycielki wychowania fizycznego - p. Joanny Maciejewskiej.

Nie tylko uczniowie wykazali się ogromym talentem do tańca... Nauczycielka j. angielskiego - p. Justyna Sajpelt wraz z mężem zatańczyli zgrabnego twista!

Występy artystyczne zakończył Chór Grona Pedagogicznego naszej szkoły, śpiewając "50 lat minęło...".

Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na pyszny tort z okazji 50-tych urodzin naszej zasłużonej szkoły.

Dziękujemy za Państwa obecność, zaangażowanie i życzenia kolejnych owocnych lat pracy szkoły!

Dziękujemy naszym emerytowanym Nauczycielom, przedstawicielom łódzkich szkół i placówek oświatowych, a także Absolwentom, Sponsorom i przedstawicielom Urzędu Miasta Łodzi.

Link do relacji z naszej uroczystości na stronie Urzędu Miasta Łodzi: